Brylleløbet 2019-afholdt

Brylleløbet 2019-afholdt

Brylleløbet onsdag 12. Juni 2019

Se dit resultat her : Min tid!

Vi var igen i år klar med Brylleløbet i forbindelse med Brylle Byfest.

Løbet bød som vanligt på tre distancer; 3 km, 5 km og 10 km.

Der var stor opbakning til løbet med i alt 125 løbere.

Trods en lidt dyster vejrudsigt kom regnen først lige inden de sidste løbere kom i mål. Præmieoverrækkelsen var i år med medaljer til alle børn og præmier til 1., 2. og 3. på alle distancer.

Vi er så heldige at have nogle faste frivillige til at hjælpe os med at afvikle løbet. Der skal lyde et kæmpestort tak til dem! I år var der én ny frivillig i vores frivilligklub. Vi kunne dog godt tænke os at få hjælp fra flere – det kan sagtens være nogen, der selv skal løbe – f.eks. en halv time i forbindelse med registrering eller stå ved en post på ruten. Kontakt os gerne allerede nu på frivilligklub@bryllegymnastik.dk hvis du er interesseret i at hjælpe os til næste år.