Frivillig i foreningen

I løbet af året afholder gymnastikforeningen flere arrangementer, hvor vi har brug for frivillige for at få det hele til at gå op i en højere enhed.

Gymnastikopvisning, i slutningen af marts

Dagen før opvisningen har vi brug for hænder til at sætte stole op i hallen. Vi har brug for nogle stærke mænd til at flytte de redskaber, der skal bruges af holdene til opvisningen fra gymnastiksalen til hallen – og tilbage igen om søndagen efter opvisningen. Har du lyst til at bage en kage til vores kagebod eller vil hjælpe med at sælge kaffe og kage en times tid i løbet af opvisningen? Vil du hjælpe med at styre musikken? Eller har du en amatørfotograf gemt i maven, og vil du folde dig ud og tage nogle lækre billeder af vores gymnaster? Mulighederne er uendelige og behovet er stort!

Brylleløbet, sidste onsdag i juni

Løbet tiltrækker mange amatørløbere fra nær og fjern og der skal bruges en del frivillige til at dirigere løberne på ruten, uddele løbsnumre, uddele præmier og lignende opgaver.

Tag kontakt til bestyrelsen på brylleloeb@bryllegymnastik.dk.