UDSOLGT: MANDEN MED ARRET – Stærkt foredrag med Peter Bang

UDSOLGT: MANDEN MED ARRET – Stærkt foredrag med Peter Bang

DER ER UDSOLGT AF BILLETTER OG DER KAN IKKE KØBES BILLETTER I DØREN

Hvor er det bare dejligt at så mange vil støtte op om vores velgørende arrangement. Da der kommer mange mennesker til arrangementet, vil vi bede jer om følgende ift parkering: 1) Hvis du er fra Brylle, så kom på gåben eller cykel. 2) Hvis du kommer fra nærområdet og allerede kender Brylle, så parkér ovre på skolens store parkeringsplads. 3) Hvis du kommer langvejs fra og ikke kender til Brylle, så indstiller du bare GPS’en og finder en plads på fritidscenterets parkeringsplads. Vi glæder os til at se Jer alle 

Torsdag den 9. nov. kl. 19.00 i Brylle Fritidscenter

Hør en beretning om omsorgssvigt, der førte til 30 års misbrug af alle stoffer. Et liv, der indebar kriminalitet, vold, fængsel, virkelighedsfordrejning, løgne, håbløshed, skam, ensomhed, isolation og depression – OG hans kamp ud af det! Ta’ gerne jeres teenagebørn med. Relevant for alle unge, men tidligst fra 8. klasse og opefter.
Hvis du vil vide mere om Manden med arret, kan du bl.a. følge ham på Facebook.

Der vil blive solgt kaffe og kage til arrangementet.
Foredraget sponsoreres af Brylle Gymnastikforening, og alle indtægter vil gå til socialt udsatte borgere i Assens Kommune.

Efter foredraget vil der være mulighed for, at få en uformel snak samt råd og vejledning med personalet fra Assens Misbrugscenter.

LINK TIL EKSTRA BILLETTER:

Billetter: 50 kr pr. person – Gratis adgang for unge under 18 år
BEMÆRK at alle skal købe billet via hjemmesiden – også unge under 18 år.